Abant Gölü
Kamp Yerleri

Abant Gölü

Kamp Yerleri

Abant Gölü

Introducing

Bolu ilimizin Abant’da yer alan Abant Gölü’nde kamp yapmak isteyenler için başlığımız altında soruları ve de genel bilgileri bizler sizler için derledik.

Abant Gölü ile çevresi birçok kamp yapmayı sevenlerin ilk uğrak noktasıdır. Özellikle de sonbahar mevsimi kampları için tercih edilmekte olan Abant Gölü ile çevresi ; İlkbahar, yaz ve de kış mevsimlerinde gönül rahatlığıyla gelerek harika bir doğa şöleni ile kamp deneyimini yaşayabilirsiniz. Özellikle kış mevsimlerinde Abant bölgesine ulaşım konusunda her ne kadar ulaşım yolları açık olsa da kış lastikleri ve de lastik zinciri gibi kış mevsimi koşullarına hazırlıklar yapmanız da ciddi faydalar sağlayacaktır.

Abant Gölü ve çevresi kamp bölgesi ile ilgili en çok merak edilenler arasında kamp yerlerinde ateş yakma konusudur. Diğer tüm belediyelere ait milli parklarda ve de orman bölgelerinde olduğu gibi Abant Gölü kamp alanı ve de kamp çevresinde kesinlikle ateş yakılması yasaktır. Hatta kamp ateşinin doğaya vermiş olduğu zararı da düşünürsek bu konuda hassas davranmamızda fayda var. Bu kısa bilginin ardından Abant Gölü Kamp Alanları hakkında derlediğimiz bilgilere bakalım.

Abantta Kamp Yapılır mı?

Böylesine manzara harikası olan bir tabiat alanında kamp yapabilir miyim diyen kamp severler için ”Evet kamp yapmak isteyenler için en ideal olan bir yer” diyebiliriz. Tam donanımlı bir kamp alanına sahip olan bu bölge, kamp alanları yemyeşil bir düzlük üzerine kurularak halka açılmıştır. Kamp alanlarının genelde etrafı tellerle çevrili bölge içerisinde bulunmaktadır. İçme suyu, duş, tuvalet hizmetleri de bu alanda mevcuttur. Hangi mevsim ayında gelirseniz gelin yanınızda mutlaka hırka türü kalın kalınlıkta kıyafetler çantasında olsun. Çünkü rakımının yüksek olması nedeniyle Abant çevresinin serin bir havası vardır. Milli park alanları içerisinde çok güzel ve doğayla iç içe yürüyüş yolları bulunmaktadır. Mutlaka Abant çevresinde yürüyüşü yapın ve de mükemmel doğanın fotoğrafları çekin. Abant Gölü ve çevresi gerçekten de doğa sevenlere çok güzel bir atmosfer sağlıyor. Özellikle Abant Gölün etrafında biraz gezinti yapmak insanları şehir hayatının baskısından birkaç gün de olsa uzaklaştırarak doğanın tüm güzelliklerini görmenizi sağlayacak.

Her mevsimimiz çok güzel olsa da özellikle sonbahar ayı içerisinde gidip dökülen yapraklarla fotoğraf çekilmenizi mutlaka tavsiye ediyoruz.

Abant Kamp Alanı Telefon

l Abant Çadırlık Kamp Alanı:0549 310 61 14

l Abant Gölü Çadır Kamp Alanı:444 9 927

Abant Gölü Kamp Alanı Fiyatları 2021

  • Abant Çadırlık Kamp Alanı

Fiyat Aralığı 40 TL – 50 TL arasında giriş ücreti bulunmaktadır.

  • Abant Gölü Çadır Kamp Alanı

Fiyat Aralığı 40 TL – 50 TL arasında giriş ücreti bulunmaktadır.

Abant Kamp Evleri

Ülkemizin en güzel doğa parklarından biri olarak ön plana çıkan Abant ve çevresi yeşilin ve de mavinin her tonuyla iç içe bir tatil yapmak isteyenler için Abant Gölü ve çevresi en ideal yerlerden birisidir.

İddia ediyoruz ki böyle doğa ile iç içe bir tatil deneyimi daha önce hiç yaşamadığınızı farkedeceksiniz.

Abant Gölü ve çevresi ile muhteşem manzarasına ailenizle izleyebileceğiniz muhteşem ve de bir o kadar eşsiz doğayı yaşayabileceğiniz harika bir olanakların olduğunu sizlere söyleyebiliriz.

Eğer tek başınıza kahvenizi yudumlayarak kendi sesinizi dinlemek veya ailenizle bu muhteşem Abant Gölü manzarasının keyfini çıkartmak İstiyorsanız. Sizler için harika bir fırsata olan Abant evlerini arayarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bolu ikimizin doğal güzelliklerinden olan Abant Gölümüzün Kamp Alanları ücretlidir.

Kamp alanlarında WC, aydınlatma, mangal yapımı için şömine ve de ateş yakmak isteyenler için variller bulunuyor. Çadır ortamında kamp yapmak isteyenler için ise uzatma kabloları ile elektrikte kullanılabiliyor.

Oldukça güvenli olan bu alanlarda ne yazık ki hiçbir market bulunmuyor. Park yollarında ise bulunan Highway alışveriş merkezi kamp yapanların ihtiyaçlarını karşılıyor. Karavan eşliğinde kamp yapmak isteyenler için de bu alan uygundur.

Abant Kamp Alanları Listesi

Abant tabiat parkımız T. C. Kültür ve Turizm bakanlığının resmi online sayfasında kamp kurulması çin belirlenen tüm yasal alanları listesinde yer vermektedir.

Ayrıca Bolu ilimizde kamp yapabileceğiniz birçok yasal alanlar olarak T. C. Kültür ve Turizm Bakanlığı listesinde yer alan birçok kamp yerleri bulunmaktadır. Bu alanlar aşağıdaki gibidir:

  • Yedigöller Milli Parkı
  • Aladağ-Göksu Orman İçi Dinlenme Yeri
  • Karagöl Orman İçi Dinlenme Yeri
  • Şirinyazı Göleti – Mengen
  • Beşpınarlar Kamp Alanı ve Özgüven Geliştirme Merkezi

Bu alanlarda Kamp Olanakları ise şu şekildedir:

l WC

l Mangal ve ateş yakma alanları ile elektrik hizmeti

l Yiyecek ve içecek ihtiyaçları ise park alanında yer alan tesislerden karşılayabilirsiniz.

Giriş Ücretleri:

l Kişi 5 TL

l Otomobil 15 TL

l Minibüs 45 TL

l Midibüs 75 TL

l Otobüs 130 TL şeklindedir.

Tanıtımı gör

  • CURRENCY TL
  • BEST TIME TO VISIT Yaz ve Bahar ayları