Kazdağları
Kamp Yerleri

Kazdağları

Kamp Yerleri

Kazdağları

Introducing

Dünyanın oksijen kaynağı, bir doğa harikası olan Kazdağları kamp yapmak isteyenler için en ideal adreslerden biri. Balıkesir ve Çanakkale ili sınırlarında kalan Kazdağları, endemik bitkileri ve mitolojide Bin Pınar İda olarak adlandırıldığı kadar cömert su kaynaklarıyla doğa ve kamp severlerin gözdesi.

Çanakkale ve Balıkesir’in kesişim noktasında yer alan bir doğa harikası olarak görülen Kaz Dağları, kamp kurabileceğiniz nadide yerler arasında bulunmaktadır. Eğer buraya gidecekseniz, çok özel bir yere gidiyor olduğunuzun da farkına varmalısınız. Beklentinizi kesinlikle yüksek tutun deriz. Burası öyle bir yer ki, bu zamana kadar kamp yaptığınız her yeri unutun.

Öyle ki; Yunan mitolojisinden Hristiyanlık dinine, Sünnilikten Aleviliğe dek tarih süresince her bir inanç tipinin Kaz Dağları’nın son derece kutsal bir alan olduğuna kanaat ettiğine dair belgeler yer alıyor. Buraya gittiğiniz an eşsiz bir doğa manzarasına kapılmadan edemiyorsunuz. Kendinizi dinlerken size daha evvel görmediğiniz kuşların sesleri eşlik ediyor, şiir gibi. Bu şiire kapılmak istiyorsanız elinizi çabuk tutun ve yola çıkın. Kaz Dağları her zaman için sizi bekliyor!

Kaz Dağları’na gittiğiniz zaman kendinizi yeniden doğmuş gibi hissetmeniz çok olası bir durumdur diyebiliriz. Yenilendiğinizi ve ruhunuzun bir anda sakinleşmeye başladığını tam olarak burada direkt hissedeceksiniz. Özellikle kamp kurmayı seven biriyseniz Kaz Dağları bundan böyle kesinlikle uğrak yeriniz olacak. Burada kamp deneyimi bir başkadır, işte detaylarıyla Kaz Dağları’nda kamp yapmak…

Kaz Dağları Kamp Yerleri

Kaz Dağları kamp yerleri ile meşhur olan bir bölgedir. Her sene birçok yerli ve yabancı turist buraya kamp yapmak için gelir. Kaz Dağları eşsiz doğası ve rengarenk renk cümbüşü ile mükemmel bir kamp yeridir.

Kaz Dağları Kamp Alanı Tavsiye

Birçok kişi Kaz Dağları taraflarında kamp alanı tavsiyesi arıyor. Yolunuz Kaz Dağları’na düşerse gidebileceğiniz birçok kamp alanı var. Bunlar şu şekildedir:

 • Kaz Dağı Milli Parkı: Marmara ve Ege’yi birbirinden ayıran bir yerde bulunur. 1993 senesinden bu yana milli park olarak kabul edilmektedir. Tam bir kamp alanıdır. Herkes burada kamp yapmaya bayılır.
 • Hızır Kamp Alanı: Burası tamamen özel bir kamp alanıdır. Mehmetalan adlı köye iki kilometrelik bir uzaklıktadır. Yeşiliyle ve doğal manzaraları ile mutlaka herkesin gitmesi gereken bir yerdir.
 • Akaleos Kamp Alanı: Akaleos aslında arazinin adıdır. Bu araziyi öğretmen olan bir aile emeklilik zamanlarında yaşamak amacıyla almıştır. Dekorasyon bakımından müthiş bir yerdir.

Kaz Dağları Ücretsiz Kamp Alanları

Kaz Dağları sınırları içerisinde yer alan ücretsiz kamp alanları da vardır.

 • sütüven Şelalesi,
 • Hasan Boğuldu Akarsuyu,
 • Pınarbaşı, Çamlıbel Köyü,
 • Mıhlı Şelalesi,
 • Hızır Kamp Alanı,
 • Akaleos Kamp Alanı,
 • Çamlaraltı Kamp Alanı,
 • Akyar Kamp Alanı

gibi yerler ücretsiz kamp yapabileceğiniz alanlar olarak sıralanabilmektedir. Seçim yapmak ise tamamen size kalmış durumda.

Kaz Dağları Ücretli Kamp Alanları

Kaz Dağların da birçok ücretli kamp alanı vardır. Bunlardan en önemlisi ise Endes Kamp Alanı olmaktadır. Dünya genelindeki sayılı doğal yerlerden biri olan Endes, yeşili seven kampçılar için harika bir yer olma özelliğini taşımaktadır. Yolunuz buraya düşerse doğal malzemelerle inşaat edilmiş evlerde kalabilirsiniz.

Bir diğer ücretli kamp alanı seçeneği ise Çamlaraltı Kamp Alanı olmaktadır. İnsanlar her daim daha kaliteli alanlarda kamp yapmanın düşünü kurar. Huzurlu bir kamp için burayı seçebilirsiniz. Söz konusu doğa ile iç içe olmaksa burayı tercih etmeniz yerinde bir karar olacak demektir.

Kaz Dağları Kamp Alanı Fiyat

Kaz Dağları’na kampa gideceğiz, fiyat öğrenmek istiyoruz diyen herkes için şunu söyleyebiliriz:

l Kaz Dağları kamp alanı fiyat konusunda herkesin bütçesine uygun seçenekler sunmaya devam ediyor.

l Kamp alanı ücretleri çadırlı ve çadırsız olma durumuna göre değişiklik gösteriyor.

l Her iki seçenekten de faydalanabilirsiniz, bu tamamen size kalmış bir şeydir.

Kazdağları kamp alanları açısından kısıtlandırılmış olsa da hem uzun yürüyüşler hem de yeni keşifler için oldukça cezbedici. Kamp planı yapmadan önce bu bölgenin araştırmasını iyi yapmanızı, gideceğiniz ay içerisindeki iklim şartlarını doğru değerlendirmenizi ve yürüyüş planınız varsa coğrafik yapıyı değerlendirip en uygun rotayı belirlemenizi öneriyoruz.

Tanıtımı gör

 • LANGUAGE Türkçe
 • BEST TIME TO VISIT Yaz ve bahar ayları