Kabak Koyu
Kamp Yerleri

Kabak Koyu

Kamp Yerleri

Kabak Koyu

Introducing

Kabak Koyu, Ege bölgesinde bulunmaktadır. Muğla’da gezilebilecek en güzel yerler arasında ilk 30 listesinde yer almaktadır.
Kabak koyu, devlet tarafından koruma altına alınmış 100 dağ koruma listesinden biri olan Babadağ’ın eteklerinde yer almaktadır. Fethiye merkezine 33 km uzaklıkta ve Kabak koyu 200 metre bir alanda yer almaktadır. Her ne kadar küçük gibi görünse de bir çok kampçıya aynı anda ev sahipliği yapabilir.

Doğa ile iç içe ve doya doya kamp yapabileceğiniz alanlara ev sahipliği yapmaktadır. Son zamanlarda doğa sevenlerin en sık tercih ettiği yerler listesinde bulunan bu koy, Sadece kamp yapmakla kalmıyorsunuz, hemen alt tarafında çakıllı plajı da bulunmaktadır.
Kabak koyu hemen Ölüdeniz’in 16 kilometre doğusunda yer almaktadır. Ölüdeniz’e araçla yaklaşık 40 dakika mesafede araçla bir yere kadar giriyorsunuz, bir yerden sonra aracınızı park etmeniz gerekiyor. Araçla ulaşım bir yere kadar ister yürüyerek isterseniz aşağıya giden özel servislerle ulaşımı tam sahil kenarına kadar sağlayabilirsiniz. Koya Türkiye’nin neresinden gitmek isterseniz isteyin en rahat yol Fethiye’den yapılmaktadır.
Konaklama için fazlasıyla özel kamp işletmeleri var, o yüzden sahile veya herhangi bir yere serbest bir şekilde kamp atmanıza veya çadır kurmanıza izin verilmiyor. Kampüslerde işletmeler size bungalov veya çadır veriyor. Genelde birçok işletme sabah kahvaltı ve akşam yemeği dahil şekilde fiyatları değişiyor.

Kabak Koyu Nerede?

Adres: Uzunyurt Mahallesi, Uzunyurt Köyü – Fethiye/Muğla
Kabak koyuna ulaşmak için; ilk başta Fethiye merkezden kalkan dolmuşlara binip, yaklaşık 1 saat sonra Faralya köyüne geliyorsunuz. Ücreti de yaklaşık 7 veya 8 TL’dir. Sadece dolmuş ile değil, aracınız ile gelmek isterseniz Fethiye’den Ölüdeniz istikametinde ilerlemektedirler. Giriş ücretsizdir.

Kabak Koyu Gezilecek Yerler?

Kabak Koyu, doğa ile iç içe bir yapıda olması, sizi büyüleyen manzarası ve aynı zamanda sahip olduğu plajları ve çevre koyları ile tanınır. Tabi bunların yanı sıra koy yakınlarında görülmesi ve gezilmesi gereken başka önemli ve gezilmeye değer noktalarda yer alır. Bunlar arasında ilk gezilecek yer olarak karşımıza çıkan Kelebekler Vadisi olur.

Kabak Koyu Konaklama

Birden çok alternatif bulunmaktadır, birden fazla ağaç ev, pansiyon ve çadır alanı yanı sıra, çevre köylerde de bulunmakta olan, yoga ve meditasyon otellerinde de konaklama fırsatı sunuyor.
https://kampcilar.com olarak bizim tavsiyemiz Kendi çadırınızda Kabak koyunun sessizliğinde kaybolmak ve huzur dolmak için tamamen Çadır kampçılığını öneriyoruz. Fakat bütçeniz varise mutlaka bungalov da konaklamanızı tavsiye ediyoruz.

Kabak Koyu Kamp Alanları

Muğla, Fethiye Kabak koyunda ücretli kamp alanları şu şekilde sıralayabiliriz;
• Shambala
• Turan Camping
• Kabak Naturel Life
• Gemile Kamp
• Shanti Garden Camping
• Dervish Lodge
Kamp alanlarında verilen hizmetler ise şu şekilde sıralayabiliriz; WC, elektrik, duş, otopark, yerleşik çadır hizmeti.

Kabak Koyunda Neler Yapılır?

Muğla, Fethiye Kabak koyuna gitmeyi planladıysanız, tam olarak olarak aşağıda ki aktiviteleri tam yapmanızı tavsiye ediyoruz.
• Kamp yapabilirsiniz.
• Doğa yürüyüşü yapabilirsiniz.
• Fotoğraf için güzel manzaraları çekebilirsiniz.
• Koyda bulunan mağaraya gidip yüzmeyi unutmayın.
• Gün batımı ve gün doğumu izleyebilme şansını yakalayabilirsiniz.

Kabak Koyu Bungalov

Konaklama tercihinizi bungalov şeklinde yapabilirsiniz. Masmavi deniz ve uçsuz bucaksız bir orman manzarası ile ağız tazında sabah kahvaltıları ile gününüzü şenlendirebilirsiniz. Fiyatlara bakılacak olursa çok pahalı olduğunu söylemek yanlış olur. Bütçenize göre uygun fiyatlar mevcuttur.
• Kabak koyu Kahvaltı dahil 500TL’den başlamaktadır.
• Manzaralı Kabak koyu bungalov kiralama bedeli ise 900TL den başlamaktadır.

Kabak Koyu Otopark
Kabak koyunda ücretli olarak konaklayacaksanız, Otopark yamaca kurulmuş bir yerdir. Otopark için 20 veya 25 TL bir ödeme yapıyorsunuz. Oteliniz uzaktaysa eğer taksiler mevcut onları arıyorsunuz otelinizde kadar sizleri götürüyor tabi ki ücretli.

Tamamını Gör

  • LANGUAGE Türkçe, İngilizce, Almanca
  • BEST TIME TO VISIT Yaz ayları