Uçmakdere
Kamp Yerleri

Uçmakdere

Kamp Yerleri

Uçmakdere

Introducing

Tekirdağ’a bağlı Şarköy ilçesinde bulunan Uçmakdere Kamp Alanı Marmara’nın kıyısında Işıklar Dağı’nın eteğindedir. Denize karşı kamp yapmak isteyenler için harika bir doğa ortamına sahip olan bu mekânda sizlerde çadırınızı alıp kamp yapabilirsiniz. Birçok yerli ve yabancı turisti ağırlayan bu doğa harikası insanlara resmen kamp yapma çağrısı içindedir. Günümüze kadar korunan bu doğa güzellikleri bundan sonra da korunması bizim elimizdedir.

Bir hafta sonu gelerek kafanızı dinleyeceğiniz bir ortamdır. Ayrıca doğa harikalarının çok olması sizi fotoğraf çekmeye itecektir. Büyülü güzelliğe sahip olan bu kamp alanı sizin psikolojinize iyi gelecek ortamlardan bir tanesidir. Ailenizi, akrabanızı, yakın arkadaşınızı alarak gelebileceğiniz bu ortam onlarla iletişiminizi arttırmanıza olanak sağlayacaktır.

Uçmakdere Kamp Alanı’na Nasıl Gidilir?

Uçmakdere Kamp Alanı’na ulaşım çok kolaydır. Tekirdağ’ın Şarköy ilçesinde olan Uçmakdere Köyü’nün ilerisinde olan bu köye gitmek için Uçmakdere Köyü’nden geçmek zorundasınız. Yakınlarında bu kamp alanına hizmet eden bir restoran da bulunmaktadır. İstanbul’dan buraya gelecek insanlar için yol ortalama olarak 3 saat sürecektir. Sizlerde sakin bir ortam arıyorsanız hemen bu kamp alanını tercih edebilirsiniz.

Uçmakdere Kamp Alanı Yeme İçme İmkânı

Uçmakdere Kamp Alanı Yeme İçme İmkânıolarak sizlere kamp alanının hemen dibinde bir restoran hizmet vermektedir. Bu sayede yanınızda götürdüğünüz yiyecekler tükenirse ya da başına bir iş gelirse bu restoranda yeme içme ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Ayrıca sıcak çay gibi besinleri doğa manzarası karşısında içmek sizlere daha büyük haz verecektir. Bu nedenle bu gibi ortamlarda böyle restoranlar tercih edilebilir. Ancak kişisel ihtiyaçlarınız için herhangi bir market ararsanız geride Uçmakdere Köyü’nden ihtiyacınızı gidermelisiniz. Uçmakdere Kamp Alanı Yeme İçme İmkânıkolay olan bir kamp alanıdır.

Uçmakdere Kamp Alanı Konaklama İmkânı

Uçmakdere Kamp Alanı Konaklama İmkânı arıyorsanız köye gidip başvurmanız gerekecektir. Uçmakdere Kamp Alanı çevresinde herhangi bir konaklama için pansiyonu bulunmamaktadır. Karavan ya da çadır ile gelerek sizlerde güzel bir şekilde kamp yapabilirsiniz. En doğal konaklama yöntemleri bunlardır. Bu konaklama yöntemleri ile arkadaşlarınız ile beraber kalabilirsiniz. Üstelik elektrik gibi bir problem de yaşamazsınız. Ağaçlardan sarkıtılan üçlü prizler ile sizlere elektrik hizmeti de verilmektedir. Ancak yanınızda powerbank götürmenizde fayda vardır.

Uçmakdere Kamp Alanında Yapılabilecek Aktiviteler

Uçmakdere Kamp Alanında yapılabilecek aktiviteler olarak birçok aktivite çeşidi bulunmaktadır. Bunların başında doğa ile karşı karşıya olacak şekilde kamp yapmak gelecektir tabii ki de. Sizlere eşsiz kamp deneyimi sunan Uçmakdere Kamp Alanı ile stresli günlerinizi, yalnız kalmak istediğiniz günleri, arkadaşlarınız ile baş başa kalmak istediğiniz vakitlerde bu kamp alanını tercih edebilirsiniz. Yoğun iş hayatınızın arasında bu kamp deneyimi az da olsa stresinizi boşatmaya yardımcı olacaktır. Sizlere bu deniz manzaralı kamp deneyimi çok şey katacaktır. Kafanızın boşalmasına yardım sağlayarak günlük hayatınızın daha verimli geçmesini sağlayacaktır.

Kamp aktivitesinden sonra yapılabilecek ilginç bir aktivite daha vardır. Bu da yamaç paraşütüdür. Belirli bir ücret ödeyerek yamaç paraşütü yapabilirsiniz. Birçok insan bu manzara karşısında yamaç paraşütü yapmak için bu mekâna gelmektedir. Uçmakdere kamp alanının en güzel aktivitelerinden bir tanesi de budur.

Yanınıza arkadaşlarınızı alarak bu alanda piknik yapmaya gelebilirsiniz. Doğa manzarası olarak eşsiz görseller sunan bu kamp alanı ile sizler de güzel bir şekilde piknik yaparak keyifli vakitler geçirebilirsiniz.

Ayrıca bu kamp alanına gelen insanları bu eşsiz doğa manzaralarını fotoğraflamak isteyebilirler. Bu nedenle yanlarında getirdikleri fotoğraf makineleri ile çok kaliteli fotoğraflar çekebilirler.

Uçmakdere Kamp Alanında Yapılabilecek  son aktivitesi ise doğa yürüyüşü yapmaktır. Kulaklığınızı takarak son ses müzik eşliğinde bu harika doğanın içerisinde doğa yürüyüşü yapabilirsiniz. Gün batımı ve gün doğumunda bu yürüyüşlerin daha fazla keyif verdiğini unutmamanız gerekir.

Bu kamp alanına göstermeniz gereken dikkat bir hayli önemlidir. Uçmakdere Kamp Alanına gelip buralardan faydalanıyorsanız buraların değerini bilmeniz gerekir. Bu nedenle doğayı kirletmeden kamp yapmak, piknik yapmak gerekir. Elbette her deneyim sonrası ortaya çöp çıkacaktır. Ancak problem çöpün çıkması değil, çöpün doğa da bırakılmasıdır. Bu güzel ortamları sizlerde temiz tutarak gelecek nesillere güzel bir dünya bırakmaya vesile olabilirsiniz.

Tanıtımı Gör

  • BEST TIME TO VISIT 12 ay