Kırklareli
Kamp Yerleri

Kırklareli

Kamp Yerleri

Kırklareli

Introducing

Trakya’nın en güzel şehirlerinden biri olan Kırklareli, doğal güzelliği, denizi ve tarihi çevresi ile öne çıkıyor. Edirne, Tekirdağ ve İstanbul ile çevrili Kırklareli, Marmara bölgesinin popüler pazar payını ele geçirdi. Diğer eyaletlerden farklı olarak sanayinin değil, doğal güzelliğin ön planda olduğu bir şehir. Kırklareli tüm yıl boyunca yerli ve yabancı birçok turisti ağırlıyor. Türkiye’den Avrupa’ya geçiş noktalarından biri olan Kırklareli, bu bağlamda önemli bir ulaşım rotasıdır.

Doğanın güzelliklerinin ve doğa severlere sunduğu imkanların tadını çıkarmak isteyenler mutlaka Kırıklareli’de vakit geçirmek isteyeceklerdir. Yazın, dağları, ormanları, denizleri ve yaylaları olan birkaç eyaletten biri olan Kırklareli’yi ziyaret etmek için harika bir zamandır.

Kırklareli gezilecek yerleri şu şekilde listeleyecek olursak;

 • Kıyıköy ve İğneada Plajı
 • Panayır Körfezi İskelesi
 • Selvez Koyu
 • Aşağıpınar Açık Hava Köyü Müzesi
 • Aşıklar Tepesi
 • Lüleburgaz Sokullu Hamamları
 • Yanasu Mağarası
 • Cehennem Şelalesi
 • Saka
 • Yuls Dağları
 • İğneada taşkın ovası

Yöresel Trak mutfağının en iyilerine ev sahipliği yapan Kırklareli’de Lavada Borani, Kırklareli köftesi, kuzu sarma, ezoterik kekler, siniravioli ve daha birçok lezzet turistlerin ilgisini çekiyor.

Ayrıca Kırklareli içerisinde barındırdığı doğası ile kamp yapmaya en uygun şehirlerimiz arasına girmektedir. Dilerseniz sizlere Kırklareli kamp alanları yerlerini sırası ile açıklayalım.

 • Kurudere Mesire ve Kamp Alanı
 • Akören Göleti Kamp Alanı
 • Çiftekaynaklar Mesire ve Kamp Alanı
 • Carpe Diem Mesire ve Kamp Alanı
 • Beğendik Koyu Kamp Alanı
 • Bay Edi Çadır ve Karavan Kamp Alanı
 • Enver Kara Mesire ve Kamp Alanı
 • Dupnisa Mağara Çevresi Kamp Alanı
 • Cehennem Şelalesi Kamp Alanı
 • Demirköy Mevkii Kamp Alanı
 • Korsan Koyu Kamp Alanı
 • İlyas Baba’nın Yeri Kamp Alanı
 • Istranca Ormanları Kamp Alanı
 • İğneada Longoz Ormanları Kamp Alanı
 • Salaş Kamp Alanı ve Restaurant
 • Balaban Kamp Alanı
 • Kıyıköy Mehmet Genç Mesire ve Kamp Alanı
 • Panayır İskelesi Koyu Kamp Alanı

Şeklinde Kırklareli kamp alanları sıralanabilir.

Kurudere Mesire ve Kamp Alanı

Kırklareli Mesire ve Kamp Alanı, Kırklareli’nin Pınarhisar ilçesine bağlıdır. Şehir merkezine 25 km. Bölgede ulaşım şehir merkezi ve ilçe merkezinden minibüs ve özel araç ile sağlanabilmektedir. Piknik ve tatil hafta sonları için popüler olan Kürt Piknik Alanı, kampçılara harika bir fırsat sunuyor.

Kamp alanı: Tuvalet yok, elektrik yok, duş veya çeşme yok. Kamp alanına gelmeden önce ihtiyacınız olan yiyecekleri sağlamalısınız.

Kamp ücreti: ücretsiz

Akören Göleti Kamp Alanı

Akören Göleti, Kırklareli’nin Pınarhisar ilçesinde bulunmaktadır. Küçük ve şirin bir göl olan Akören, Kırklareli merkeze 12 km uzaklıktadır. Bölgeye ilçe merkezinden özel araç ile kolayca ulaşılabilir. Güzel Akören Göleti çevresinde kamp yapmak çok eğlenceli.

Yer: Göl Kenarı

Kamp yeri: Tuvalet, elektrik, duş, çeşme yok. Kamp alanına gelmeden önce ihtiyacınız olan yiyecekleri sağlamalısınız.

Kamp ücreti: ücretsiz

Çiftekaynaklar Mesire ve Kamp Alanı

Kırklareli ilçesinde yer alan Çifte kaynaklar kamp alanı, şehir merkezine 40 km uzaklıktadır. Etkileyici bir manzaraya sahip olan kamp alanına kendi aracınız ile gidebilirsiniz. Kırklareli bölgesinin en işlek kamp alanlarından biri olarak öne çıkıyor.

Kamp alanı: tuvalet yok, elektrik yok, duş yok, çeşme yok. Kamp alanına gitmeden önce yiyecek ihtiyacınızı karşılamanız gerekmektedir.

Kamp ücreti: ücretsiz

Carpe Diem Mesire ve Kamp Alanı

Carpe Diem Kamp alanı, Karadeniz’e çok yakın olan Kırklareli’nin Vize semtinde yer almaktadır. Nehir kıyısında, şehir merkezine 80 km, ilçe merkezinden kolay ulaşım. Çadır kampı ve günübirlik piknikleriyle ünlü olan bölge, yıl boyunca pek çok ziyaretçiyi ağırlıyor. Oldukça sessiz ve huzurlu bir ortama sahip olan Carpe Diem Kamp Alanı, huzurlu atmosferiyle doğa severlerin ilgisini çekmiştir.

Konum: Sahile yürüme mesafesinde

Kamp tesisleri: WC, elektrik, duş, WiFi, restoran, piknik alanı, piknik masası, dere, patika, ortak mutfak ve buzdolabı, çadır kamp, ​​otopark.

Kamp ücreti: Çadırda konaklama 25 TL / kişi

Beğendik Koyu Kamp Alanı

Türkiye’nin batı ucunda yer alan Beğendik köyü bir yanda Bulgaristan, diğer yanda Karadeniz ile çevrilidir. Köyün Demirköy ilçesine uzaklığı şehir merkezine 100 km’dir. Çok doğal ve temiz bir köy olan Beğendik köyü, Karadeniz’de sakin bir sahil kasabası gibidir.

Yer: Plaja birkaç adım

Kamp tesisleri: Sıhhi tesisler, elektrik, yeme-içme, kamp alanına yakın köyler.

Kamp ücretleri: ücretsiz

Bay Edi Çadır ve Karavan Kamp Alanı

Kırklareli’nin en popüler ücretli kamp alanlarından biri olan Bay Editent ve Caravan Kamp Alanları, şehir merkezine 75 km, Demirköy ilçe merkezine 25 km uzaklıktadır. Karadeniz kıyısında oldukça elverişli bir konumda bulunan kamp alanına ulaşım özel araç ile sağlanabilmektedir.

Konum: plaja birkaç adım

Kamp alanı tesisleri: WC, elektrik, duş, ortak mutfak ve buzdolabı, restoran, market, bar, yürüyüş parkuru, çadır ve karavan alanı, otoparklar.

Kamp Ücreti: Çadır getirme 30 TL, çadır kiralama 50 TL ve karavanda konaklama 80 TL.

Enver Kara Mesire ve Kamp Alanı

Enver’in rekreasyon aktiviteleri ve kamp alanları Kırklareli’nin Demirköy ilçesinde bulunmaktadır. Şehir merkezine 50 km, ilçe merkezine 26 km uzaklıkta bulunan tesisten misafirler toplu taşıma araçları ve özel araçları ile plaj alanına ve kamp alanına ulaşabilirler. Hafta sonları çok yoğun bir mahalle ama hafta içi sakin.

Kamp malzemeleri: tuvaletler, büfe, çardak, piknik alanları ve piknik masaları, yürüyüş parkurları, çadır ve karavan kamp alanları, otopark.

Kamp ücretleri: Araba 10 TL, Minibüs 20 TL, Midibüs 30 TL, Karavan 20 TL.

İlyas Baba’nın Yeri Kamp Alanı

Kamp İlyas Baba, Karadeniz kıyısında, Kırklareli ilçe merkezine 77 km uzaklıkta yer almaktadır. Ücretli kamp alanlarından İlyas baba arazisine araçla gidebilirsiniz. Çadır ücreti 50 TL/kişidir.

Konum: Plaja birkaç adım

Kamp alanı hizmetleri: WC, elektrik, duş, sıcak su, restoran, ortak mutfak ve buzdolabı, bahçe ve dinlenme alanı, çadır ve karavan kamp alanı, otopark.

Kamp ücreti: Çadırda konaklama 50TL/kişi

Istranca Ormanları Kamp Alanı

Istranca Ormanı, Kırklareli merkeze 20 km uzaklıkta yer almaktadır. Alan özel arabalarla sürülür ve Kırklareli’nin en yemyeşil ve en yüksek bölgesini oluşturur. Bulgaristan sınırındaki dağlar doğa severlere eşsiz bir manzara sunuyor.

Kamp malzemeleri: tuvalet, elektrik, duş, çeşme yok. Kamp alanına gelmeden önce yiyecek ve içeceklerin temin edilmesi gerekmektedir.

Kamp ücreti: ücretsiz

Dupnisa Mağara Çevresi Kamp Alanı

Dupnisa Mağarası, Trakya bölgesinde turizm amaçlı kullanılan ilk mağara olmasıyla öne çıkıyor. Dupnisa Mağarası’nın girişi şehir merkezine 45 km uzaklıkta olup özel araç ve minibüs ile ulaşılabilmektedir. Mağara içinde ve çevresinde kamp yapmaya uygun alanlar bulunmaktadır ve bu alanlar sağlık turizmi açısından da ilgi görmektedir. Mağaraya giriş bileti toplam 15 TL ve 5 TL indirimlidir.

Kamp Ekipmanları: Mağara girişindeki tesisler temizlik, elektrik ve yemek ihtiyaçlarınızı karşılayabilir. Ancak konaklama kampına önceden yiyecek ve içecek sağlanması gerekmektedir.

Kamp ücreti: Ücretsiz

Cehennem Şelalesi Kamp Alanı

Kırklareli ilçe merkezine 65 km uzaklıkta bulunan Cehennem Şelalesi, bölgenin en ünlü doğal güzelliklerinden biridir. Şelaleye özel araç ile ulaşabilirsiniz. Kampçılar ve doğa severler tarafından sıkça ziyaret edilen şelale ve çevresi, doğal güzellikleri ile şelaleyi görenleri kendine çekiyor.

Kamp malzemeleri: tuvalet, elektrik, duş, çeşme yok. Kamp alanına gelmeden önce yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı planlamalısınız.

Kamp ücreti: ücretsiz

Demirköy Mevkii Kamp Alanı

Demirköy kamp alanı, şehir merkezinde Kırklareli’ye 45 km uzaklıkta yer almaktadır. Şehir merkezine 10 km uzaklıktaki kamp alanına ulaşım özel araç ile sağlanmaktadır. Bölgeye büyük ilgi gösteren karavanlar, akarsuların yakınında ve ormanda kamp yapma imkânı sunuyor.

Kamp Alanı: Tuvalet yok, elektrik yok, duş veya çeşme yok. Kamp alanına gitmeden önce yiyecek ihtiyacınızı karşılamanız gerekmektedir.

Kamp ücreti: Ücretsiz

Korsan Koyu Kamp Alanı

Korsan Koyu Kamp Alanı, Kırklareli’nin en uzak noktası olan Karadeniz kıyısında yer almaktadır. Şehir merkezine 83 km uzaklıktaki Korsan Koyu Kamp Alanı’na ulaşım Central Vize semtinden minibüs ve özel araç ile sağlanmaktadır. Eşsiz doğası ve güzel manzarasıyla dikkat çeken koy, kamp ve gezi için uygun alanlara sahiptir.

Yer: Koy

Kamp Tesisleri: Tuvalet, elektrik, duş veya çeşme yok. Kamp alanına gelmeden önce ihtiyacınız olan yiyecekleri sağlamanız gerekmektedir.

Kamp ücreti: ücretsiz

İğneada Longoz Ormanları Kamp Alanı

İğneada Longoz Ormanı, Karadeniz kıyısında, Kırklareli’ne 75 km uzaklıkta yer almaktadır. Kamp yapmak için oldukça popüler olan bu alan milli park statüsüne sahiptir. Demirköy İlçesi’ndeki Ignea Darongos Ormanı’na özel araç ile kolayca ulaşılabilmektedir. Parka giriş ücreti bir kişi 6 TL, bir araba 18 TL’dir.

Yer: Göl Kenarı

Kamp tesisleri: Çadır alanı, yürüyüş parkuru, dere, gölet alanı, balık tutma, pergola, ziyaretçi bilgi merkezi. Tuvaletler, elektrik, duşlar ve çeşmeler mevcut değildir. Kamp alanına gelmeden önce yiyecek ve içeceklerin temin edilmesi gerekmektedir.

Fiyat: Yetişkin 6 TL, Öğrenci TL, Bisiklet TL, Bisiklet 12 TL, Araba 18 TL, Minibüs 5TL, Midibüs 96 TL, Otobüs 162 TL.

Salaş Kamp Alanı ve Restaurant

Kırklareli’nin Vize semtinde bulunan Salaş kamp alanı, deniz kenarında şehir merkezine 75 km uzaklıktadır. Bölgede ulaşım özel araç ile sağlanabilmektedir. Ücretli hizmetlerin verildiği kamp alanlarında çok uygun fiyatlara kamp çadırları kurulabilmektedir.

Kamp alanı hizmetleri: tuvaletler, elektrik, duşlar, ortak mutfaklar, bulaşık makineleri, restoranlar, kafeler, güvenlik, aydınlatma, çocuk oyun alanları, voleybol sahaları, parkurlar, bahçeler, kompleks dinlenme alanları, çadır kamp alanları, otoparklar…

Kamp Ücretleri: Çadır konaklama ücreti kişi başı 25 TL’dir.

Balaban Kamp Alanı

Balaban kamp alanı, şehir merkezine 45 km mesafede, Demirköy semtinde yer almaktadır. Yerliler tarafından piknik alanı olarak da kullanılan alana ulaşım özel araçla sağlanıyor. Ancak çadır ve karavan kampı için de oldukça uygun bir imkân sunmaktadır.

Kamp alanı: tuvalet yok, elektrik yok, duş veya çeşme yok. Kamp alanına gitmeden önce yemek ihtiyacınızı karşılamanız gerekiyor.

Kamp Ücreti: Ücretsiz

Kıyıköy Mehmet Genç Mesire ve Kamp Alanı

Karadeniz’e yakın Kırklareli’nin Vize semtinde bulunan Kıyıköy Mehmet Genç kampve mesire alanı şehir merkezine 80 km uzaklıktadır. Trakya bölgesinin en doğal alanlarından biri olan Kırklareli’deki kamp alanına ulaşım özel araç ile sağlanmaktadır.

Konum: Sahile yakın

Kamp alanı: Lunapark ve çevresi temizlik, elektrik, yeme-içme ihtiyaçlarını karşılayabilecek niteliktedir.

Kamp ücreti: Ücretli ve ücretsiz kamp alanları mevcuttur.

Panayır İskelesi Koyu Kamp Alanı

Panayır İskele Koyu, Kırklareli’nin Karadeniz kıyısındaki en uzak noktası olarak dikkat çekiyor. Kırklareli merkeze 88 km uzaklıkta bulunan Panayır İskele Koyu‘na özel araç ile ulaşmak mümkün. Kışlacık’ta bulunan koy, eşsiz doğal güzelliği ile görenleri kendine hayran bırakıyor.

Yer: Sahile yakın

Kamp yeri: Tuvalet, elektrik, duş, çeşme yok. Kamp alanına gelmeden önce gerekli yiyeceklerin sağlanması gerekmektedir.

Kamp ücreti: Ücretsiz

Tanıtımı gör

 • CURRENCY TL
 • LANGUAGE Türkçe, Bulgarca, İngilizce
 • BEST TIME TO VISIT Yıl boyunca