Tekirdağ
Kamp Yerleri

Tekirdağ

Kamp Yerleri

Tekirdağ

Introducing

Marmara Denizi’ne kıyısı olan birbirinden güzel plajları ve kamp alanları ile Tekirdağ, İstanbul’a yakınlığı nedeniyle en popüler yaz hafta sonu kaçamakları arasında yer alıyor. Kamp tutkunları için birbirinden güzel mekanlara ev sahipliği yapan Tekirdağ, ziyaretçilerine Uçmakdere’de doğa sporları, fotoğrafçılık ve en önemlisi yamaç paraşütü aktiviteleri yapma imkânı sunuyor. Burada hem sahilde hem de doğada kamp yapmanın keyfini çıkarabilirsiniz.

Bu makale Tekirdağ’daki en iyi ücretsiz ve ücretli kamp alanlarını sunar. İster okyanusta ister vahşi doğada kamp yapıyor olun, zevkinize ve bütçenize uygun bir kamp yeri bulacak ve oraya nasıl gideceğinizi öğreneceksiniz.

 • Kastro Koyu Kamp Alanı
 • Güngörmez Kanara Kanyonu Kamp Alanı
 • İkiz Göller Kamp Alanı
 • Yazır Barajı Kamp Alanı
 • Bıyıkali Göleti Kamp Alanı
 • Topaçağ Kamp Alanı
 • Dallas Plajı Kamp Alanı
 • Dereağzı Plajı Kamp Alanı
 • Değirmenaltı Plajı Kamp Alanı
 • Çorlu Belediye Plajı Kamp Alanı
 • Şarköy Belediye Plajı Kamp Alanı
 • Ganos Dağı Kamp Alanı
 • Saklı Koy Kamping
 • Ünal Camping
 • Barış Çamlık Camping
 • Gülay Kamping
 • Çamlıköy Tabiat Parkı Kamp Alanı
 • Dalçık Kamp Alanı
 • Güneşkaya Piknik ve Kamp Alanı

Kastro Koyu Kamp Alanı

Çamlıköy Plajı olarak da bilinen Kastro Koyu, Tekirdağ’ın en büyük görünür ormanı içinde kurulmuş saklı cennetlerinden biridir. Ayrıca kamp ve piknik alanında denize girebilirsiniz.

Yer:Koy

Kamp tesisleri: Yüzme alanı, yürüyüş parkuru, kontrollü yangın alanı. Tuvalet, elektrik ve duş gibi olanaklar yoktur. Kamp alanına gelmeden önce yiyecek ve içecek hazırlamanız gerekmektedir.

Kamp ücreti: Ücretsiz

Güngörmez Kanara Kanyonu Kamp Alanı

Ergene Çayı’nın kenarında eşsiz kaya oluşumları ile doğa harikası bir yer. Kanyonun yamaçları yabani meşe, kızılağaç ve çakallarla çevrilidir.

Yer:Nehir Kenarı

Kamp olanakları: Yürüyüş parkurları, açık ateş alanı, çadır konaklama. Tuvalet, elektrik ve duş gibi imkanlar bulunmamaktadır. Kamp alanına gitmeden önce yiyecek ve içecek hazırlamanız gerekiyor.

Kamp ücreti: Ücretsiz

İkiz Göller Kamp Alanı

İkiz Göller Kamp Alanı, Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesinde yer almaktadır. Sessizlik, huzur, doğanın güzelliği ve yeşillik içinde yalnızlığı sevenler için ideal kamp alanlarından biridir. Farklı boyutlarda iki farklı gölden oluşmaktadır.

Yer: Göl

Kamp Ekipmanları: Tuvaletler, şenlik ateşleri ve barbeküler, piknik alanları, çadır ve karavan konaklama, balık tutma ve yürüyüş parkurları. Çeşme veya elektrik gibi olanaklar yoktur. Kamp alanına gelmeden önce yiyecek ve içecek sağlanması gerekmektedir.

Kamp ücreti: ücretsiz

Yazır Barajı Kamp Alanı

Tekirdağ ve çevresinde yaşayan balık severlerin uğrak noktalarından biridir. İrili ufaklı tepelerle çevrili barajın masmavi gölü kamp ve yürüyüş için uygun bir alan sunuyor.

Yer:Nehir Kenarı

Kamp tesisleri: Yürüyüş parkurları, balık tutma, yangın, barbekü alanları. Tuvalet, duş ve elektrik gibi tesisler bulunmamaktadır. Kamp alanına gelmeden önce gerekli yiyecekleri sağlamanız gerekmektedir.

Kamp vergisi: Ücretsiz

Bıyıkali Göleti Kamp Alanı

Tekirdağlıların çoğu yaz aylarında hafta sonları doğada piknik yapmak ve yasak olduğunda balık tutmak için buraya gelir. Piknik ve kamp için harika bir doğal ortam sunan Bıyıkali Göleti, çevresinde yetişen yemyeşil ağaçların yansımaları ile ziyaretçilerine görsel bir şölen sunuyor.

Yer:Göl Kenarı

Kamp olanakları: tuvaletler, yürüyüş parkurları, balık tutma, şömine, barbekü alanı, çöp kutuları, otopark. Duş ve elektrik gibi olanaklar yoktur. Kamp alanına gitmeden önce yiyecek ihtiyacınızı karşılamanız gerekmektedir.

Kamp ücreti: Ücretsiz

Topaçağ Kamp Alanı

Tekirdağ-Kumbağ karayolu üzerinde bulunan Topağaç Portakal Tarlası, şehir merkezine sadece 5 km uzaklıktadır. Yaklaşık 40 çadır kapasiteli kamp alanı, yemyeşil ağaçlar ve denizden oluşan bir ortamda doğanın huzurunu yaşayabileceğiniz bir kamp alanıdır.

Yer: Sahil plajı

Kamp olanakları: Çeşme, yüzme alanı, yürüyüş parkurları. Tuvalet, duş, şezlong, şemsiye veya diğer hizmetler yoktur. Marketler ve kamp alanları yakınındaki büfelerden yiyecek ve içecek satın alınabilir.

Kamp ücreti: Ücretsiz

Dallas Plajı Kamp Alanı

Dallas Plajı, Tekirdağ-İstanbul karayolu üzerinde Yeniçiftrik sahilinde yer almaktadır. Uzun bir sahil şeridine sahip olan plajda yaklaşık 40 çadır kapasiteli kamp yapılabiliyor. Plaj, şehir merkezine 27 km uzaklıktadır. Geceleri güzel kumsalda veya denizde çadır kurduğunuzda veya kamp yaptığınızda, dalgaların sesiyle güzel bir gece uykusunun tadını çıkarabilirsiniz. Deniz.

Yer: Sahil boyunca

Kamp Alanları: Tuvaletler ve soyunma odaları. Sahile yakın dükkanlar elektrik, yiyecek ve içecek ihtiyaçlarını karşılayabilir.

Kamp ücreti: ücretsiz

Dereağzı Plajı Kamp Alanı

Merkeze yakın bir diğer sahil beldesi de Tekirdağ-İstanbul karayolunun şehir merkezine sadece 3 km uzaklıktaki Dereağzı Plajı. Dereağzı plajındaki kum yumuşak, deniz suyu temiz. Denizde yüzebilirsiniz, ancak kamp sırasında soyunma odaları, büfeler, restoranlar ve tuvaletler gibi olanaklara da erişebilirsiniz. Yumuşak yeşil kum üzerinde bir çadır veya kamp kurmak ister misiniz? Tekirdağ merkeze uzak olmadan gündüz veya hafta sonu plaj tatilleri ve kamp aktiviteleri için burayı tercih edebilirsiniz.

Yer: Sahil boyunca

Kamp hizmetleri: Tuvalet tesisleri, büfe restoran, soyunma odaları. Elektrik ve yemek ihtiyacınızı sahile yakın işletmelerden karşılayabilirsiniz.

Kamp ücreti: ücretsiz

Değirmenaltı Plajı Kamp Alanı

Tekirdağ-İstanbul karayolu üzerinde bulunan Değirmenaltı Plajı, şehir merkezine 6 km uzaklıktadır. Ücretsiz bir halk plajı olan Değirmenaltı Plajı, yaz sıcağında stres ve şehir tıkanıklığını gidermek ve dinlenmek için mükemmel bir yerdir. Şehir merkezine yakınlığı nedeniyle en popüler sahil destinasyonlarından biridir. Burada arkadaşlarınızla, ailenizle eğlenebilir ve doğa ile baş başa vakit geçirebilirsiniz.

Yer: Sahilde

Kamp alanı ekipmanı: Tuvaletler ve soyunma odaları. Elektrik, yemek ve su ihtiyacınızı sahile yakın işletmelerden karşılayabilirsiniz.

Kamp ücreti: Ücretsiz

Çorlu Belediye Plajı Kamp Alanı

Tekirdağ-İstanbul karayolu üzerinde bulunan şehrin halk plajı merkeze yaklaşık 2 km uzaklıktadır. Altın rengi kumları ve berrak suları ile Tekirdağ halkı burayı çok sever ve yaz aylarında sınıra yakın plaj, plaj tatilleri ve kamp faaliyetleri için en ideal yerlerden biridir. Ailenizle birlikte sahile de gidebilirsiniz. Kasayı, banyoyu ve kabini değiştirebiliriz. Sahile yakın marketten yiyecek ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Yer: Sahile yakın

Kamp alanı: Tuvaletler ve soyunma odaları. Elektrik ve yemek ihtiyacınızı sahile yakın işletmelerden karşılayabilirsiniz.

Kamp ücreti: Ücretsiz

Şarköy Belediye Plajı Kamp Alanı

Yaz turistlerinin uğrak noktalarından biri olan Şarköy’de bulunan şehrin halk plajı çay bahçesi, yeme-içme pazarının hemen yanındadır.Tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz yer burasıdır. Plaj tatili. Aileniz ve arkadaşlarınızla denizin güzel kumlarında ya da kamp yaparken tadını çıkarabilirsiniz. Plajda tuvaletler, açık oturma ve soyunma odaları bulunmaktadır.

Yer: Sahil

Kamp Ekipmanı: Tuvaletler, açık havada oturma, soyunma odaları. Elektrik ve yemek ihtiyacınızı sahile yakın işletmelerden karşılayabilirsiniz.

Kamp ücreti: ücretsiz

Ganos Dağı Kamp Alanı

Işıklar Dağı olarak da bilinen Ganos Dağı, Marmara Denizi kıyısı boyunca uzanan ve Tekirdağ Uçmakdere sahil beldesine yakın, zengin doğası ile yürüyüş, kamp ve fotoğraf etkinlikleri için ideal yerlerden biridir. Şehir merkezinden ulaşım Kumbağ ve Uçmakdere yollarını takip ederek sağlanmaktadır.

Kamp alanları: çeşmeler, çadır sahaları ve yürüyüş parkurları. Ateşleme yüksek risktir. Tuvalet ve elektrik gibi hizmetler yok. Kamp alanına gitmeden önce yiyecek ve içecek hazırlamanız gerekiyor.

Kamp ücreti: ücretsiz

Saklı Koy Kamping

Tekirdağ’ın Marmaraereğlisi ilçesine bağlı Dereağzı’nda bulunan Saklı Bay Kamp Alanı, İstanbul’a yakın olması ve bölgenin en güzel kamp alanlarından biri olması nedeniyle popüler. Ormanlık bir alana inşa edilmiş kamp alanı, doğanın pozitif enerjisi ve güzel deniz manzarası ile dinlenmek için ideal bir ortam sunuyor

Saha: Plaja birkaç adım

Kamp alanı olanakları: Duşlar, elektrik, tuvaletler, içme suyu, restoranlar, büfeler, çadır ve karavan alanları, çadır kiralama, piknik alanı ve piknik masaları, şenlik ateşi ve barbekü, masa ve sandalyeler, kamp alanı otoparkı, havuz alanı, şezlong, güneş şemsiyesi, vestiyer.

Kamp ücreti: Kendi çadırını getirenler için 50 TL, çadır kiralama için 60 TL, karavan konaklama için 100 TL.

Ünal Camping

Tekirdağ Aytepe’deki Ünal kampı bölgenin en eski yerleşim yerlerinden biridir. Tekirdağ’ın en sevdiği kamp yeri İstanbul’a yakın olduğu için birçok kamp tutkunu burada yaşıyor.

Konum: Plaja birkaç adım

Kamping hizmetleri: Tuvalet, duş, sıcak ve soğuk su, elektrik, restoran, Wi-Fi, ortak mutfak ve buzdolabı, şömine ve barbekü, çadır ve karavan, kamp çadırı kiralama, bungalovlar Konaklama pazarlarına, barlara ve plaja birkaç adım uzaklıktadır.

Kamp Ücreti: Kendi çadırını getirenler için 60 TL, çadır kiralama için 70 TL ve karavan konaklama için 100 TL. Bungalov fiyatları sezona göre değişiklik göstermektedir.

Barış Çamlık Camping

Bu konum denize yakın ve Tekirdağ merkeze yürüme mesafesindedir. Konumu sayesinde ziyaretçilerine manzara sunan kamp alanı ayrıca restoran, bar ve güzel kumsallara sahiptir. Şehir merkezinde yer alır ve çok erişilebilir.

Yer: Sahilde

Kamp hizmetleri: Tuvaletler ve duşlar (ücretli), elektrik, WiFi, restoranlar, ortak mutfaklar ve bulaşık makineleri, barlar, marketler, otoparklar, plajlar, dış mekân koltukları, şemsiyeler, kabin değişimi.

Kamp Alanı Ücreti: Kendi çadırını getirenler için 80 TL, çadır kiralamaları için 100 TL. WC 1 TL, sıcak ve soğuk duş TL, soğuk duş 3 TL. Araç girişi 30 TL ve ofis alanı 20 TL’dir.

Gülay Kamping

İstanbul-Tekirdağ karayolu üzerinde bulunan kamp alanı, şehir merkezine 25 km uzaklıktadır. Kamp alanı Yeniçiftlik plajının sıfır noktasında yer almaktadır. Kamp alanı, orta büyüklükte düz bir çimenlik üzerine kurulmuş 40 çadır kapasitelidir.

Saha: Sahilde

Kamp alanı hizmetleri: WC, duş, elektrik, çeşme, restoran, WiFi, şömine ve barbekü, piknik alanı ve piknik masası, bahçede çocuk oyun alanı, plaj, şezlonglar, güneş şemsiyesi, soyunma odası, Otopark ücretsiz.

Kamp ücreti: Çadır getirirseniz 45 TL, çadır kiralarsanız 60 TL.

Çamlıköy Tabiat Parkı Kamp Alanı

Castro Körfezi yakınında bulunan ÇamlıköyTabiat Parkı, 45 hektarlık çam ağaçları üzerine kuruludur ve plaj tatilleri, günübirlik tatiller ve hafta sonu kamp aktiviteleri için idealdir. Yemyeşil ve her şeyden önce denize yakın.

Yer: Sahile yakın

Kamp alanları: çeşmeler, tuvaletler, soyunma odaları ve duşlar, piknik masaları, büfeler, plaj, kır restoranları, çöp kutuları, piknik alanları, çadır ve karavan kamp alanları, giriş kontrol noktaları, yürüyüş parkurları.

Kamp alanı ücreti: Kişi 6 TL, Öğrenci 3 TL, Bisiklet 6 TL, Motosiklet ve dağ bisikleti 12 TL, Araba 18 TL, Minibüs 54 TL, Midibüs 96 TL, Otobüs 162 TL, kişilik çadır 40 TL/gün, Karavan Yeri 45TL/gün.

Dalçık Kamp Alanı

Kamp alanı, Tekirdağ-İstanbul karayolu üzerinde, şehir merkezine 25 km uzaklıkta yer almaktadır. Yaklaşık 40 çadırlık bir kamp alanına sahip olan yapıda, kamp alanında kaldığınız süre boyunca kullanabileceğiniz tuvalet, duş, elektrik ve diğer hizmetler bulunuyor.

Konum: Sahil

Kamp malzemeleri: Tuvaletler, elektrik, duşlar, ateş ve barbekü alanları, piknik masaları, büfeler, çadır konaklama, yürüyüş parkurları, banyo alanları.

Kamp vergisi: Çadır getirirseniz 40 TL, çadır kiralarsanız 60 TL.

Güneşkaya Piknik ve Kamp Alan

Tekirdağ’da Saray semtine bağlı, Yenimahale Mahallesi’ndeki Güneşkaya Kamp ve Piknik Alanı, özellikle yaz aylarında yöresel pikniklerin popüler yerlerinden biridir. Bu alana Saray semtinden minibüs ile kolayca ulaşılabilir.

Konum: Nehir kıyısında

Kamp malzemeleri: Tuvaletler, duşlar, elektrik, sıcak/soğuk su, Wi-Fi, büfe, yangın ve barbekü alanları, piknik masaları, çöp kutuları, yol yürüyüşleri, balık tutma, otoparklar.

Kamp alanı fiyatı: Kendi çadırını getirenler için 50 TL, çadır kiralamak için 65 TL.

Tanıtımı Aç

 • CURRENCY TL
 • LANGUAGE Türkçe, İngilizce
 • BEST TIME TO VISIT Yıl boyunca